Den artikel, du søger, er forældet.
Den artikel, du søger, er forældet.
Kor | Øvested | Repertoire | Øvetid | Kontakt |
---|---|---|---|---|
Syddanmark | ||||
Alsobate | Odense C | Hovedsageligt rytmisk | Torsdag 19:30-22 | |
Ambitus, Fyn | Glamsbjerg | Blandet klassisk-rytmisk | Tirsdag 18-20 | |
Apollokoret | Vejle | Blandet klassisk-rytmisk | Tirsdag 19.00-21.30 | |
Bogense Koret | Bogense | Blandet klassisk-rytmisk | Tirsdage 19.00-21.30 | |
Brahetrolleborgkoret | Faaborg | Blandet klassisk-rytmisk | Onsdag 19.15 - 21.30 | |
By Occasion | Aabenraa | Hovedsageligt rytmisk | Mandag 16.30-18.00 | |
Camenakoret | Esbjerg | Blandet klassisk-rytmisk | Mandag 19.15-21.30 | |
Con-Moto-Koret | Odense C | Hovedsageligt rytmisk | Onsdag 19:30-22 | |
Det Fynske Kammerkor | Odense C | Hovedsageligt klassisk | Tirsdag 19-21:45 | |
Esbjerg Koncertkor | Esbjerg | Hovedsageligt klassisk | Torsdag 19-21:45 | |
Filharmonisk Kor Fyn | Odense | Hovedsageligt klassisk | Torsdag 19-22 | |
Fontana | Svendborg | Blandet klassisk-rytmisk | Onsdag 19-20 | |
FynboKoret | Odense M | Blandet klassisk-rytmisk | Tirsdag 19-21:30 | |
Fynsk Cantilena | Odense C | Hovedsageligt klassisk | Tirsdag 19:15-21:45 | |
Give Egnskor | Give | Blandet klassisk-rytmisk | Tirsdag 19:30-21:45 | |
Go Vocal | Grindsted | Hovedsageligt rytmisk | Torsdag 19:15-21:15 | |
Haderslev Lærerkor | Haderslev | Blandet klassisk-rytmisk | Tirsdag 19-21 | |
Kolding Kammerkor | Kolding | Hovedsageligt klassisk | Mandag 19-21:30 | |
KoldingKoret | Kolding | Blandet klassisk-rytmisk | Tirsdag 19:30-22 | |
Koritmo | Vester Skerninge | Hovedsageligt rytmisk | Torsdag 19.15 - 21.30 | |
Kvindekoret Roots | Odense C | Hovedsageligt rytmisk | Onsdag 19.15 - 21.30 | |
Lindvedkoret | Odense S | Blandet klassisk-rytmisk | Torsdag 19:45-21:30 | |
MandHatten | Kolding | Hovedsageligt rytmisk | Onsdag 19-21:45 | |
Nyborg Motetkor | Nyborg | Hovedsageligt klassisk | Mandag 19-21:30 | |
ODA-koret, Odense Domkirkes Amatørkor | Odense | Hovedsageligt klassisk | Onsdag 19-21:10 | |
ODIN-KORET | Odense C | Blandet klassisk-rytmisk | Mandag 19.30 - 21.45 | |
Odense Kammerkor | Odense C. | Hovedsageligt klassisk | torsdag 19 - 22 | |
Odense Motetkor | Odense | Hovedsageligt klassisk | Onsdag 19-21:45 | |
Odensekoret | Odense V | Blandet klassisk-rytmisk | Mandag 19.30-22.00 | |
Off-Beat | Odense C | Hovedsageligt rytmisk | Tirsdag 19.00-21.30 | |
Pilekoret | Otterup | Blandet klassisk-rytmisk | Tirsdag 19:30-21:45 | |
Procantu-Koret, Ringe | Ringe | Hovedsageligt klassisk | Tirsdag 19-21:15 | |
Q-Notes | Svendborg | Hovedsageligt rytmisk | Mandag 19 - 21.30 | |
Re-Choir | Svendborg | Hovedsageligt rytmisk | Tirsdag 19.15-21.00 | |
Ribe Kammerkor | Ribe | Hovedsageligt klassisk | Tirsdag 19:30-21:30 | |
Round About Vocals (RAV) | Esbjerg/Vejen | Hovedsageligt rytmisk | 1 lørdag/md 10-15 + 1 hverdagsaften/md 18:30-21 | |
Rytmebaks | Aabenraa | Hovedsageligt rytmisk | Tirsdag 19:30-21:30 | |
Rytmisk Kor Ribe | Ribe | Hovedsageligt rytmisk | tirsdag 18.45 - 21.15 | |
Sct. Marie Kirkes Motetkor | Sønderborg | Hovedsageligt klassisk | Onsdag 19:30-21:30 | |
Septimuskoret | Svendborg | Hovedsageligt klassisk | Mandag 19:15-21:45 | |
Sing ´n Swing | Skærbæk | Hovedsageligt rytmisk | Tirsdag 19-21.45 | |
Skodborg/Skrave Kirkekor | Rødding | Hovedsageligt klassisk | Torsdag 19-21 | |
Snoghøjkoret | Fredericia | Hovedsageligt rytmisk | Onsdag 19-22 | |
Storekor Odense | Odense | Hovedsageligt klassisk | Mandag 19-21:30 | |
Svendborg Kammerkor | Stenstrup | Hovedsageligt klassisk | Mandag 19-21:30 | |
Take 20 | Esbjerg | Hovedsageligt rytmisk | Onsdag 18.45 - 21.00 | |
Tågelundkoret | Egtved | Blandet klassisk-rytmisk | Torsdag 19.30-21.30 | |
Vester Skerninge Sangkor | Ollerup | Hovedsageligt klassisk | tirsdag 19-21.30 | |
Vestfynskoret | Assens | Hovedsageligt klassisk | Tirsdag 19:15-21:45 | |
VisVocal | Bredebro | Hovedsageligt rytmisk | Tirsd./torsd. 19:30-22 | |
Vokalbanden | Sønderborg | Hovedsageligt rytmisk | Torsdag 19.00-21.00 | |
Vokalisterne, Sønderborg | Sønderborg | Hovedsageligt rytmisk | Mandag 19:00-21:30 | |
Vor Frue Cantori, Haderslev | Haderslev | Hovedsageligt klassisk | Torsdag 19:30-21:45 | |
Vox Venue | Vester Skerninge | Hovedsageligt rytmisk | Onsdag 19.15-21.15 | |
X-tetten | Middelfart | Hovedsageligt rytmisk | Onsdag 18:30-21 | |
mediUS | Ringe | Hovedsageligt rytmisk | tirsdag 19:00 | |
Åbenrock, Sønderjyllands Rytmiske Kor | Aabenraa | Hovedsageligt rytmisk | Onsdag 19:15-22 |